GENEALOGISCHE SITE VAN DE FAMILIES

PRAATS - PRAETS - PRAETZ

Muziek

- Far away -

Tom Kristoffersen - Noorwegen

Aanvullingen en opmerking zijn steeds welkom op Patrick.Praats@Pandora.be

Click here to join GedeporteerdWO2
Click to join GedeporteerdWO2

Nedstat Basic - Gratis web site statistieken
Eigen homepage website teller

Inlichtingendienst

Clarence

Historisch

Dieudonné Lambrecht

Voorloper van Clarence in WO1

Geboren te Thier-à-Liège 4 mei 1882

Gefusilleerd te Luik 18 april 1916

La Dame Blanche

 
Louis Collard

Geboren te Tintigny 3 december 1896

Gefusilleerd te Luik 18 juli 1918

Antony Collard

Geboren te Tintigny 4 februari 1898

Gefusilleerd te Luik 18 juli 1918

Eglantine Lefèvre

Overleden in bevolen dienst op 25 oktober 1918

Bron : ( Pages de Gloire - Frères Héros Louis & Antony Collard - 1923 )

 

   
Walthère Dewé

Geboren te Luik 26 april 1880

Neergeschoten te Brussel 14 januari 1943

Herman Chauvin

Geboren te Luik 10 mei 1876

Père Desonay

Geboren te Soumagne 9 augustus 1886

CLARENCE

Thérèse de Radigues de Chennevière Hector Demarque Horace Verhoeven Marcel Verhamme Ernest Feys Charles de Radrigues de Chennevière
 
Jean de Moreau d' Andoy Pater Paul Désirant Pater Paul Firket Pater Charles Jacobs Pater Pierre Jean Muhren  

 

Gebied : Gans België .

Werkte van begin van de bezetting tot de bevrijding .

Tussen januari 1941 en september 1944 werden in totaal 874 radio telegrammen gewisseld met Londen.

Aantal leden : 1.547

Verloren het leven : 43

  1. Walthère Dewé : Burgerlijk Mijningenieur - Directeur RTT - Neergeschoten te Brussel op 14 januari 1943

  2. Mevrouw Dewé : ( Geboren Dieudonnée Salmon ) Overleden in bevolen dienst op 14 januari 1943 .

  3. Madeleine Dewé : Ovl te Ravensbrück op 17 januari 1943.

  4. Hector Demarque : alias " Clarence " .Burgerlijk Ingenieur - Directeur Generaal RTT -

  5. Joseph Kestens :

  6. Jacques Claes :

  7. Marcel Vanhamme : Beroepsradiotelegrafist. , aangehouden op 29 juli 1943. en gefusilleerd te Brussel op 16 november 1943

  8. Jules Delruelle : alias " Aristide " . - Ingenieur - Maakte tevens deel uit van " Comité Gilles "

  9. Jean Lamy : Marconist bij CMB. Ter dood veroordeeld op 10-01-1942 - Kwam vrij maar is overleden aan de gevolgen van folteringen .

  10. Thérèse de Radigues de Chennevière : Geboren in 1865 - Heeft zeven kinderen : Carlos , Jean , Xavier , Louis , Gérard ( geboren in 1901 wordt aangehouden aan de Nederlandse grens en gedeporteerd ) , Marguerite , Marie-Antoinette en Agnes. Drie van haar kinderen worden agenten gedurende WO II : Marguerite huwt met Georges Clerinx , Jean de Radigues de Chennevière gehuwd met Jacqueline de Montpellier d' Annevoie, en Marie - Antoinette gehuwd met Henri de Moffarts d'Houchenée.

  11. Jean de Radigues de Chennevière : Wordt aangehouden op 9 november 1942 - wordt opgeloten te Sint Gillis , Sonnenburg ,Wolfenbüttel , Maagdenburg , en door de Russen bevrijd op 27-04-1945 .

  12. Charles de Radigues de Chennevière : Overleden te Mauthausen op 22 oktober 1944

  13. Georges Clerinx : Overleden te Mauthausen op 21 december 1944 .

  14. Marguerite Clerinx :

  15. Henriette Dupuich :

  16. Rose Hoyoux :

  17. Violette Verhoogen :

  18. Germaine de Menten de Horne : geboren in 1903 - vrijgezellin.

  19. Horace Verhoeven : Electronisch Ingenieur -

  20. Alfred Liénart :

  21. Jules Stercq : Overleed na de oorlog op 27-04-1948 aan longtuberculose .

  22. Georges Cerf :

  23. Vincent Janssens : alias " Fernand Ferrier ". Verantwoordelijke voor Oost en West - Vlaanderen.

  24. Julien Streignart : alias " Xavier , Norbert " - Geneesheer Radioloog - leider sector Liège - Luxemburg -

  25. Jean Demolin : Leraar - aangehouden op 15-06-1944 op de weg tussen Aywaille en Remouchamps - vrijgekomen in september 1944 .

  26. Gérard de Burlet : Mijningenieur en Ingenieur radiotechniek - Leidt de technische afdeling van de telecommunicatie.

  27. Robert de Keyser : alias " Désiré "

  28. Maurice Van Gijsel :alias " Delwaide "

  29. François Joos de ter Beerst : geboren 1915 - alias " Freddy "

  30. Pierre van Outryve d' Ydewalle : alias " Tijl , Paulus "

  31. Ernest Feys : gefusilleerd op 16 10-1943 te Oostakker .

  32. Denise Frans - Echtgenote Vincent Janssens : alias " Dominique " .

  33. Maurice Vandenberghe :

  34. Franz Leemans : Regio Brabant.

  35. Doctor Antoine Goethals : aangehouden op 10-10-1943 en overleden in gevangenschap .

  36. Marcel Laurencin : Regio Antwerpen

  37. Robert Fabry : Regio Antwerpen - aangehouden op 10-06-1944 - en bezweek op 28-02-1945 in gevangenschap.

  38. Camille Carlier : alias " Eusèbe " Regio Henegouwen

  39. Victor Coppens : alias " Narcisse " - Regio Limburg

  40. Ridder Jean Moreau d' Andoy - Gehuwd met Gabrielle d' Hoffschmidt - Burgemeester van Wierde - Verantwoordelijke Regio Namen - aangehouden op 01-08-1944 wegens wapenbezit op het kasteel van Andoy te Wierde .Gedeporteerd naar Duitsland op 8 augustus 1944 . Buchenwald , Blankenburg waar hij bezwijkt ten gevolge van tuberculose op 3 december 1944 .

  41. Ghislaine de Moreau d' Andoy : Zuster van Jean Moreau d' Andoy - Treedt in dienst bij Clarence in augustus 1940.

  42. Evelyne Coppée : Moeder van Ghislaine de Moreau d' Andoy

  43. Léon Calmeau : Regio Luxemburg - aangehouden op 07-02-1944 en overleden op 17-03-1945 te Ganacker .

  44. Fernand Orban : alias " Blaise " Regio Liège 1 -

  45. Olivier Thimister :

  46. Felix Bemelmans :

  47. Herman Chauvin : Regio Liège 2

  48. Joseph Meurice : alias " Pierre " Regio Liège 3 -

  49. Mevrouw Goessels - Watong : alias " Jeanne "

  50. Laurent Lombart : alias " Adam "

  51. Richard Gendarme :

  52. Aimé Lahaut :

  53. Paul Jacquemin : alias " Marbles " - Mijningenieur - aangehouden op 15 -10-1941 - gefusilleerd op 28-05-1943 te Essen

  54. Marcel Verhamme : alias " Fortune " , Student I - aangehouden op 29-07-1943 - gefusilleerd op 16-11-1943 te Schaarbeek. ( Graf n° 122 )

  55. Joseph Leblicq : Overleefde de oorlog .

  56. Elie Nubourg : alias " Tweed "

  57. Jean Pierre Bonsang : alias " Brulage " - Marconist .

  58. Gaëtan Vervoort : alias " Tinsel "

  59. Jan Baptist Vertriest :

  60. Kolonel Libbrecht :

  61. Louisa Chaudoir :Werd aangehouden samen met Joséphine Dethier , ( haar dienstmeid ) op14 februari 1943 toen de zender in beslag werd genomen van André Dave ( tevens aangehouden ) op haar adres te Oudergem ( Herderinnendreef ) . Verbleef te Sint Gillis , Waldheim , Cottbus , en gedeporteerd naar Ravensbrück op 22 november 19444 , waar ze waarschijnlijk werd vergast in maart 1945 , samen met Gravin Amedée de Beauffort ( Geboren Marie Madeleine della Faille d'Huysse ) ( Bron : De Belgische Adel in het verzet )

  62. Coraly van Eyll: geboren in 1900 - vrijgezellin in 1942 - Zij huwt met Burggraaf Arthur de Beughem de Houtem in 1943 .

  63. Marie - Antoinette du Parc Locmaria :

  64. Elisabeth Plissart : Geboren in 1903 . Wordt gedeporteerd naar Duitsland samen met haar zussen Jeanne ( Overleden te Essen ) en Terèse , en haar broer Jacques ( Overleden te Bayreuth )Zij overlijdt te Ravensbrück in januari 1945 .

  65. Térèse Plissart : Térèse is de enige van de kinderen die de kampen overleeft.

  66. Josette Poswick : Onderhoud de verbinding tussen Clarence en Comète , na de aanhouding van Jean de Radigues de Chennevière. Zij duikt onder na de aanhouding van Baron Jean Greindl . Haar ouders Ferdinand Poswick en Marianna de Vaulx de Champion. worden aangehouden . Haar vader wordt gedeporteerd naar Breendonk en later Vught waar hij overlijdt. Haar moeder komt op 3 september 1944 terecht in Ravensbruck waar ze overlijdt in januari 1945 .

  67. Isabelle de Quebebo : Koerierster . Wordt gewond bij een geallieerd bombardement op 19 augustus 1944 , maar zet haar taken gewoon verder.

  68. Monique Henry de Frahan :Een éénentwintigjarige die de koerierdienst verzekert .

  69. Eugène Gilbert de Cauwer : Achterneef van Monique Henry de Frahan , treedt in dienst op 1 maart 1944 , en maakt de inventarisatie van de treinen op de lijn Namen - Dinant .

  70. Agnes du Bus de Warnaffe : Koerierster

  71. Benoît Nève de Mévergnies : Observator in het Ardennengebied in dienst vanaf 1 juni 1944 .

  72. Baron Roger van Caloen :

  73. Pierre de Walque : Rechter bij de rechtbank van eerste aanleg te Brugge .

  74. Marie Fernande Orban de Xivry :

  75. André Gilain :

  76. Berthe Maertens de Noordhout :

  77. Georges Iweins de Wavrans : Inspecteur Generaal van het Ministerie van Binnenlandse zaken

  78. Marie Madeleine Moeremans d'Emaus :

  79. Jacques de Kerckhove de Denterghem :

  80. Marie Thérèse de Meeûs :

  81. Marthe de Meeûs :

  82. Germaine de Meeûs :

  83. Willy Courtens : Directeur van de Maatschappij van de Buurtspoorwegen regio Oostende en kust .

  84. Antoinette de Kerckhove d'Exaerde :

  85. Fritz de Kemmeter :

  86. Louise Wolters :

  87. Philippe Cardon de Lichtbuer :

  88. Graaf Jean Le Grelle :

  89. Joseph Ullens de Schooten :

  90. Charles de Selliers de Moranville :

  91. Antoine de Baré de Comogne :

  92. Alberte de Laminne de Bex :

  93. Ferdinand de Foestraets : Burgemeester van Aye

  94. Marie - Thérèse Poncelet : Geboren 1897 : Dochter van oud voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers .

  95. Michel Poncelet : Geboren 1910 : Zoon van oud voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers .

  96. Edmond du Bus de Warnaffe :

  97. Romain Baillieul : Overleden in bevolen dienst op 23 november 1941

  98. Jean Bastin : Gefusilleerd te Luik op 12 juli 1944

  99. Jacques Bertels : Overleden te Neuengamme op 27 december 1944

  100. Emile Buzin : Overleden te Buchenwald januari 1945

  101. Léon Calmeau : Overleden te Ganacker op 17 maart 1944

  102. Emile De Beer : Gefusilleerd te Brussel op 17 december 1943

  103. Pater Emile Desirant : Gefusilleerd te Luik op 31 augustus 1943

  104. Théophile de Wilde : Gefusilleerd te Gent op 9 december 1942

  105. Raymond Dorckens : Gefusilleerd te Luik op 30 juni 1943

  106. Nicolas Doyen : Gefusilleerd te Leopoldsburg op 25 oktober 1942

  107. Alphonse Dresen : Gefusilleerd te Utrecht op 5 januari 1944

  108. Robert Fabry : Overleden te Neuengamme op 28 februari 1945

  109. Pater Paul Firket : Gefusilleerd te Leopoldsburg op 25 oktober 1942

  110. Ernest Gilain : Overleden in bevolen dienst op 16 maart 1944

  111. Dokter Jules Goffin : Gefusilleerd te Utrecht op 9 oktober 1943

  112. Ernest Jacob : Overleden te Keulen op 16 december 1944

  113. E.H. Charles Jacobs ( alias EH Hugues ) : Gefusilleerd te Utrecht op 9 oktober 1943

  114. Jacques Janssen : Dodelijk verwond tijdens een actie op 8 september 1944

  115. Victor Janssens : Overleden in Duitsland.

  116. Frans Kennes : Overleden te Gross Rosen in januari 1945

  117. Léon Lambert : Overleden te Gross Rosen op 27 november 1944

  118. Henri Lambrecht : Overleden in bevolen dienst op 1 januari 1944

  119. Dokter Frans Lenaerts : Gefusilleerd te Brussel op 17 december 1943

  120. Jean Pierre Mathonet : Overleden te Hangelar op 12 februari 1945

  121. Jean Mélot : Neergeschoten tijdens een weerstandsoperatie op 10 juni 1944

  122. Berthe Lambrecht ( Echtgenote van Maurice Morimont ) : Overleden te Ravensbrück oin maart 1945

  123. Pater Georges Moussiaux : Overleden te Wilhelmstahl op 5 mei 1945

  124. E.H. Pierre Jean Muhren ( alias E.H. Etienne ) : Gefusilleerd te Utrecht op 9 oktober 1942

  125. Elie Nubourg : Overleden te Flossenburg op 5 april 1945

  126. Georges Pinon : Overleden tijdens een weerstandsactie op 7 juli 1944

  127. Elisabeth Plissart : Overleden te Ravensbrück in januari 1945

  128. Maurice Seys : Overleden te Dora op 14 maart 1945

  129. Auguste Thys : Neergeschoten tijdens een actie op 6 september 1944

  130. Jean Van Oothegem : Neergeschoten tijdens een actie op 7 september 1944

  131. Marcel Verhamme : Gefusilleerd te Brussel op 16 november 1943

  132. Luciaan Vrielynck : Gefusilleerd te Gent op 9 december 1942

  133. Pierre Walkiers : Overleden te Flossenburg op 15 april 1945

  134. Fernand Wolff : Neergeschoten tijdens een actie op 7 december 1943

  135. Charles Lammers :

  136. Jules Stercq :

  137. Dokter Antoine Goethals :

 

Bronnen : ( Geheime Oorlog 40/45 - Fernand Strubbe ) - ( Voor Koning en Vaderland - De Belgische Adel in het verzet . Marie Pierre d'Udekem d'Acoz ) - ( Un Géant de la Résistance - Henri Bernard )

Andere Inlichtingendiensten :

 

Bayard Beaver A - Beaver Baton Brave - Bravery Clarence Marc - Luc Martiny - Daumerie
Mill Stockmans Tegal Tempo Zéro Le Maquis de Senzeilles